Zrušte si odber noviniek do Vašej emailovej schránky, aby ste ušetrili

Ako skoro každý človek, vždy keď dôjdete domov po práci, keď dostanete Vašu poštu do schránky, vynesiete letáky do koša. Je to jednoducho preto, že nechceme vedieť, čo je v akcií alebo v ponuke. Jednoducho to pridáva úroveň pokušenia k veciam, ktoré pravdepodobne nepotrebujeme, ale potreba môže byť vykúzlená ľahko, pretože je to dobrá cena a určite sa to v tom prípade oplatí zakúpiť. Takže sa nikdy nepozeráme na letáky. Ak niečo potrebujeme, ideme do obchodu a kúpime si to billig lån.

Takže nám prišlo divné, že keď sa nepozeráme na letáky, prihlásiť sa na propagačné emailové novinky iných stránok, prípadne poskytovateľov zľavových portálov. Taktiež určite dostávate emaily aj o tom, kde vo Vašej blízkosti môžete nájsť najvýhodnejšie obedové menu, alebo ktorá módna kolekcia je práve v kurze a vo zľave. Niektoré obchody takéto emailové novinky posielajú denne, iné dokonca aj viackrát.

Všetky emaily, na ktoré sa zvyčajne zaregistrujeme, pochádzajú od predajcov, kde skutočne nakupujete, takže keď Vám obchod oznamuje veľký predaj na tovar z minulého roka, idete sa na to pozrieť. Či už priamo do fyzického obchodu alebo na webstránku. Alebo práve sedíte v práci, a rozmýšľate, čo na obed, a zrazu Vám dôjde email s najvýhodnejšou ponukou sushi vo Vašej blízkosti. A dnes majú dokonca dopravu zdarma! A už začnete rozmýšľať, či by ste si nedali práve to sushi na obed, aj keď ste sa ráno rozhodli, že si pôjdete kúpiť do potravín iba obloženú žemľu.

Opäť platí, že je jedna vec, aby ste ušetrili peniaze na veci, ktoré potrebujete, ale v takýchto prípadoch sa však umelo vytvára zmysel pre potrebu a výdavky na peniaze, ktoré ste ani neplánovali minúť v tento deň. Takže, nechceme sa pozerať na reklamné letáky, ale ochotne sa prizeráme ako nás reklama do našich emailových schránok núti nakupovať zbytočné veci? Takže kvôli Vašej peňaženke Vám odporúčame sa od všetkého odhlásiť.

Každý emailový odber noviniek, z ktorého sa odhlásite predstavuje jedno pokušenie menej, kde budete zbytočne míňať Vaše peniaze. Takisto Vám to určite pomôže, ak si potrebujete pozrieť dôležité pracovné emaily a už Vám nebudú zavadzať rôzne akcie a zľavy, keď hľadáte dôležitý email od Vášho šéfa. A ako sme to sami na sebe spozorovali, od odhlásenia sme si nekúpili žiaden produkt v zľave z daných stránok. Pre nás je to priama korelácia: Nevieme, čo je v obchode, takže sa neobťažujeme tam ísť billige lån rki ingen hindring.

Na druhej strane je dostávanie noviniek určite benefitom. Mohlo by Vás povzbudiť, aby ste urobili niečo, čo by ste inak nespravili. Môže Vás vyzvať, aby ste si zakúpili letenku do Barcelony alebo zakúpili vstupenky na nadchádzajúci koncert, pretože ceny sú nízke. A budete mať z toho množstvo zážitkov. Pochopte však, že nové – dokonca zľavnené – výdavky stále znižujú Váš finančný rozpočet. Takže ak napríklad plánujete dovolenku v budúcom lete a nemáte žiadny konkrétny cieľ, potom v každom prípade kúpte let do Španielska, ak je to vo Vašom rozpočte. Takto môžete nájsť skutočné úspory, nie len ilúziu.
Je teda najmä dôležité vyhnúť sa novým výdavkom.. A ak nevidíte nič, čo by bolo pre Vás užitočné, vždy môžete email vymazať.