Typy a triky pri obliekaní

Ako človek zistí, že sa vie výborne obliekať to nevieme. Ale viem ako som zistila, že sa vie výborne obliekať jedna moja známa. Je pravda, že vždy ma na nej zaujal nejaký kúsok oblečenia. Vždy bola úhľadná a zladená. Ale jedného dňa som ju uvidela v plavkách, a až vtedy som si uvedomila jej nedostatky. A to je to, čo by sme chceli všetci vedieť. Dokonale poznať svoje nedostatky a takto krásne ich dokázať potlačiť a zakryť. Poďme sa teda spolu na to pozrieť, ako si môžeme oblečením vylepšiť naše nedostatky postavy. Nezabúdajme pri tom na to, že nikto nie je dokonalý.

Určite je veľmi dôležité poznať samého seba. Prvý dojem, a to čo na nás najviac vidno je farba. Asi by sme si mali ozrejmiť aká farba nám skutočne svedčí. Ak máme jasno, v šatníku by sa takáto farba mala teda vyskytovať čo najčastejšie. Počet farieb, ktoré nám pristanú, by sme mohli zúžiť do okruhu troch a vždy aspoň jednu z týchto farieb potom mať na sebe.

Od farieb prejdeme k jednotlivým kusom oblečenia. Sukne či nohavice? Ak ste od prírody typ s väčšími bokmi je vhodné vyberať si skôr sukne. V prípade väčších bokov je vhodná sukňa, ktorá je v páse užšia s nadol sa rozširujúcim strihom. Nikdy úzka sukňa, obopínajúca práve takéto partie. Mohla by práve zvýrazniť Vaše nedostatky. Avšak, ak máte postavu s mohutným chrbtom a plecami je pre Vás vhodnejšie zvoliť si nohavice, ktoré sú elegantné a široké. Práve v horných častiach sa na zjemnenie odporúča použiť malé doplnky.

Malé romantické doplnky však pristanú aj štíhlym a malým ženám, ktoré by s príliš výraznými doplnkami zdôraznili svoju výšku a váhu XXS. Ak Vás na rozdiel od XXS trápi XXL, je tu spôsob ako si trošku pomôcť. Napríklad zoštíhľujúco pôsobia cigaretové nohavice v kombinácii s vysokými opätkami. Použitím opasku si možno kombináciou niektorých strihov a tvarov vytvoriť pás, či ho zvýrazniť. Ak si opasok zapnete nižšie na voľnej blúzke, zakryjete si tak vytŕčajúce bruško.

Veľmi nápomocné pri kyprých nedostatkoch Vašej postavy je používanie tvarujúcej spodnej bielizne. Pozor však na to, aby bola skutočne kvalitná, pretože jedine tým sa vyhnete zbytočne pretŕčajúcim faldom a ryhám ako je to pri nekvalitnom tvarujúcej spodnej bielizni. Mať kvalitné spodne prádlo je jednou z vecí, ktoré mnohý módny dizajnéri radia. Avšak väčšina žien na ňu často zabúda. Pri výbere spodnej bielizne by si žena mala vybrať to, čo jej naozaj sedí. V mnohých prípadoch čipkovaná spodná bielizeň pôsobí nevhodne, nevkusne a lacno. Na bežne nosenie Vám oveľa viac poslúži hladká podprsenka. Ak máte príliš veľké prsia v kvalitnej podprsenke, nepokúšajte sa ich schovať v roláku. Nepôsobí to vôbec lichotivo. Naopak ubrať objem z veľkého dekoltu môžeme skôr pomocou zvinovacieho tielka alebo pomocou výstrihu v tvare písmena V.

Nebuďte „hŕŕ“ na všetky módne trendy. To, že je to trendy neznamená, že Vám to padne ako uliate. Pri výbere akéhokoľvek oblečenia dbajte na vhodný výber veľkostí. Ak Vám veľkosť nesedí neprispôsobujte ju. Radšej vyberte kúsok, ktorého veľkosť Vám padne ako uliata. Pretože svoje nedostatky nesprávanými veľkosťami určite zvýraznime. Nezabúdajte na svoj pocit, vo svojom oblečení sa musíte cítiť krásna.