Kupovanie šiat na svadbu

Pozvali Vás na svadbu? Neviete aké šaty si kúpiť? Pri výbere šiat na svadbu jednoznačne platí, že zažiariť má nevesta. A toto pravidlo hosťovi jednoznačne „prikazuje“ držať sa pri výbere pri zemi. Ak nevesta neprikáže inak existuje aj ďalšie pravidlo a to je nikdy si neobliekajte biele šaty. Farieb ako aj strihov je v dnešnom presýtenom trhu nespočetné množstvo takže smelo do nakupovania.

Pri výbere farieb na svadbu už sa okrem bielej farby na šaty v zásade nezakazuje žiadna farba. Kedysi bola čierna farba považovaná za nevhodnú na svadobnú hostinu. Dnes ak sa oblečiete do čiernej na svadbu vôbec nič nepokazíte. Je však samozrejmé, že existuje ďaleko viac možností ako je biela a čierna farba. Takže ak sa napríklad chcete vyhnúť pohoršeným pohľadom tých skôr narodených, siahnite po akejkoľvek farbe leta. Ak sú pestré farby pre Vás príliš extravagantné a máte pocit, že by ste si v nich neskryli svoje kilečká navyše, kľudne si môžete zakúpiť šaty smaragdovo zelenej, či tmavomodrej farby. Tu už by nemal mať nikto výhrady, teda čo sa farby týka (se våre vurderinger).

Pozor si okrem výberu farieb dávajte aj na príliš výrazný výstrih. Toto pravidlo rovnako platí pre nevesty ako aj pre hostí, či družičky, najmä ak sa jedná o svadobný obrad v kostole. Je rovnako slušné, ak počas obradu majú dámy zahalené ramená. Zahaliť si ramená môžete štólou, ale tiež sakom, či v dnešnej dobe to vyriešili aj šaty s rôzne dlhými rukávmi. Keďže sa snažíme na svadobnom obrade mať zahalený dekolt aj ramená, javí sa ako najlepšia voľba vybrať si šaty strihu po kolená. Zlatá stredná cesta pri výbere dĺžky šiat je vhodná z dôvodu, aby na seba hosť nepriťahoval prílišnú pozornosť. Neodporúčajú sa ani prílišné rozparky a ani nápadné mini šaty. Samozrejme slušné je obliecť si aj dlhé šaty. Tu však treba dávať pozor, aby nepôsobili príliš slávnostne a extravagantne, tiež z hľadiska nezatienenia nevesty. Čo sa týka doplnkov, napríklad kabelka sa odporúča listová alebo takzvaná clutch kabelka. Iné doplnky ako šperky, či bižutéria sa tiež nosia, no tu skôr výber podlieha módnosti ako etikete. A v dnešných dňoch je menej viac. Jeden výrazný prvok stačí. Napríklad veľmi trendy sú dnes ručne robené visiace kamienkové náušnice (digital badevekt best i test).

Nezabúdajte však na to, že aj vy sa musíte cítiť pohodlne a teda vybrať si v zásade musíte to čo svedčí a pristane Vašej postave. A majte na pamäti, že k dokonalému výzoru Vám istotne dopomôže aj celkový vzhľad a teda účes a makeup. Nebojte sa zveriť do rúk odborníkov. Nebudete ľutovať, ak budete počas celej hostiny perfektne nalíčená a upravená. Ešte posledná vec čo sa týka zovňajšku a Vášho dokonalého vzhľadu. Na trhu existuje kvalitné sťahovacie prádlo. Aj keď si myslíte, že prádlo nevidno budete veľmi prekvapená aké kúzlo dokážu napríklad takéto sťahovacie nohavičky vyčarovať. Nakoniec každá svadba má svoje vlastné pravidlá. A aj každá nevesta je iná. Preto je niekedy lepšie sa informovať. Existujú totiž nevesty, ktorým napríklad vôbec neprekáža, keď sa dokonca oblečiete zrovna do bielej farby. Alebo dokonca sú aj také, ktoré majú predstavu, že všetky „hostky“ budú v mini šatách….