ÚVOD arrow Klasické kuchyne

Klasická kuchyňa

Klasický dizajn v kuchyni určený pre konzervatívnejších ľudí, ktorí majú radi tradičné veci overené časom. tak, ako to robí aj klasický dizajn, ktorý preberá tie najlepšie koncepty či už z moderných alebo vidieckych kuchýň. Klasickej kuchyni svedčí akýkoľvek typ priestoru či už uzavretá alebo otvorená, malá alebo veľká. Všade je klasická kuchyňa dominantou. Pretože je jedinečná a prepracovaná z každého hľadiska. Dizajn klasickej kuchyne nie je prezdobený, ale ani príliš strohý je taký akurát. Obľúbená je kombinácia monotónnej farby a drevodekoru. Najviac ale v tejto kategórii prevláda drevo a menovite drevená dyha. Drevo dodáva kuchyni teplo a pohodu a dyha a jej spôsoby vyhotovenia zase punc originality a modernosti. Veľmi dôležitou súčasťou je používanie kvalitných a hlavne inováciami obohatených nábytkových kovaní a elektrospotrebičov.
Klasický dizajn nikdy nestráca na pôvodnej dokonalosti, pretože je svojím vyhotovením vždy nadčasový a nie je na ňom čo meniť.

3 najdôležitejšie zásady klasickej kuchyne:

Dispozícia:

Klasická kuchyňa je doma aj v otvorenom aj v uzavretom priestore. V klasickom štýle vynikne i malá kuchyňa.

Ergonómia:

Pri kuchynskej linke je najdôležitejšie účelne usporiadať pracovisko pre uľahčenie pracovného postupu. Používanie technických vymožeností, ktoré vám čo najviac skvalitnia pracovný postup.

Materialita:

Používanie kvalitných materiálov, ktoré kuchyni zaručia trvácnosť a odolnosť. Kombinácia monotónnej farby a dreva. Obľúbená je drevená dyha, ktorú je možne moriť na akúkoľvek farbu.

klasická kuchyňaklasické kuchyne